Artise animeõhtu
Tunnustatud ja erilise Jaapani animatsiooni filmiõhtu.
Üritustesari ANIMEÕHTU toob kord kuus publikuni ühe Jaapani või aasia animeeritud filmi, millele eelneb sissejuhatus ja tore mälumäng. Parim võimalus anime filmi nautimiseks!
Järgmine üritus:
Seansile eelneb sissejuhatus ja/või mängime Kahooti auhindade peale!
Katsuhiro Ōtomo, legendaarne režissöör, kes on tuntud oma ulmelise klassika "Akira" poolest, tõi 2004. aastal välja "Steamboy" – ühe kalleima animafilmi, mis kunagi Jaapanis toodetud on. "Steamboy" on märkimisväärne oma mastaapse visiooni ja tehnoloogilise täpsuse poolest, tuues esile 19. sajandi teise poole tehnoloogilise buumi ja tööstusrevolutsiooni vaimu. See film on oluline just oma ajast ees oleva steampunk-esteetika tõttu, mis mõjutab animatsiooni ja popkultuuri veel aastaid hiljem.
"Steamboy" tegevus leiab aset alternatiivses viktoriaanlikus Inglismaal, kus noor leiutaja Ray Steam satub keset tehnoloogilist konflikti. Tema vanaisa ja isa, mõlemad hiilgavad teadlased, on loonud revolutsioonilise auruajami, millel on potentsiaal muuta maailma. Kuid samal ajal, kui teadlased vaieldavad tehnoloogia kasutusvõimaluste üle, peavad Ray ja tema pere valima, kas kasutada seda rahumeelseteks eesmärkideks või võimu ja hävitamise vahendina. Lugu ühendab klassikalise seiklusdraama ja moraalsed küsimused teaduse, eetika ja võimu tasakaalu üle.
Filmi väärtus seisneb Ōtomo erakordses visuaalses stiilis ja täpses tehnoloogilises kujutamises. "Steamboy" on üks väheseid animafilme, mis käsitleb nii otseselt tööstusajastu innovatsiooni ja sellega kaasnevaid riske. Visuaalselt detailne ja suurepäraselt animeeritud, pälvis film laialdast kriitilist tunnustust, eriti oma tehnilise meisterlikkuse ja keeruka maailmaehituse eest. "Steamboy" nomineeriti mitmetele rahvusvahelistele animatsiooni- ja filmiauhindadele, sealhulgas Sitgesi filmifestivalil, kus see sai parima animafilmi tiitli. See film jääb Ōtomo loomingu oluliseks osaks, tuues esile tema oskuse ühendada ulmelised narratiivid ajaloolise täpsuse ja hämmastava visuaalse keele kaudu.
Leia üritus ka FACEBOOKIS!